Cześć :)
Serial o polityce robionej w USA. O tym jak władza zmienia ludzi, a może odkrywa to co w nich siedzi? Serial, który ogląda nawet Barack Obama :)
Jak dla mnie Kevin Spacey urodził się do tej roli i to dzięki jego genialnej grze aktorskiej "wciągnęliśmy się" w ten serial.
Domek z kart na FilmWebie :)
Dwa sezony i trzeci
Serial jest nadal w naszym top, choć trzeci sezon znacznie osłabił jego pozycję.
Od innych seriali wyróżnia go również sposób "wypuszczania" na platformie Netflix.
Cały sezon jest od razu wrzucany, przez co nie musimy czekać przez kolejne tygodnie na to, co się wydarzy dalej. Oczywiście uzależnione jest to od naszego czasu i cierpliwości. Cierpliwości dlatego, że akcja budowana jest bardzo dobrze i czasem dobrze jest zrobić sobie kilka dni przerwy między odcinkami :)
Największe plusy:
1. Gra aktorska Kevin'a. Lubię go jako aktora, ale to jest jego najlepsza, życiowa rola. Powinien za nią dostać Oscara! Gra tak dobrze, że odnosi się wrażenie, że właśnie tak się zachowuje w życiu :)
2. Solilokwium. Podczas akcji Francis Underwood (Kevin Spacey) odwraca się "do nas" i tłumaczy co się dzieje, dlaczego postąpił w dany sposób i co chce osiągnąć. Dzięki temu rozumiemy wszystkie intrygi i zależności. Zdecydowanie jest to coś co wyróżnia ten serial na tle pozostałych.
3. Małżeństwo Underwood. Zwłaszcza w pierwszych dwóch sezonach robi ogromne wrażenie. Czuć wzajemny szacunek do siebie, zrozumienie swoich potrzeb i wspólną chęć osiągnięcia zamierzonych celów. Zarówno Francis jak i Claire są osobami bardzo ambitnymi, dążącymi do postawionych przed sobą celów. Oboje są również świetnymi manipulatorami co skwapliwie wykorzystują.
4. Muzyka. Kolejny serial z bardzo dobrą muzyką. Warto przesłuchać całą ścieżkę dźwiękową. Sama czołówka z tą muzyką wprowadza niesamowity klimat.
5. Postać Claire - piękna, zadbana, wysportowana, zawsze świetnie ubrana. Prawdziwa dama z klasą, jej styl jest naprawdę inspirujący. Do tego prowadzi organizację charytatywną i udziela się przy ONZ. Niby kobieta - anioł, ale to tylko skrupulatnie przemyślany wizerunek, który ma ułatwiać osiąganie celów. W rzeczywistości jest zepsutą, pozbawioną wyrzutów sumienia manipulatorką - nie ma skrupułów nawet w działaniach wymierzonych przeciwko własnemu mężowi.
6. Nieprzewidywalne zwroty akcji - nigdy nie wiemy do czego posuną się państwo Underwood'owie. Zabójstwo? Serio?
Główni bohaterowie, mimo iż zepsuci do szpiku kości, potrafią okazać ludzką twarz i zatroszczyć się o innych...
... o ile nie koliduje to z ich interesami :) I mimo swych naprawdę ciemnych stron jednak budzą sympatię, aż się im kibicuje w tych intrygach.
Polecamy serial wszystkim, którzy lubią elementy psychologiczne, manipulacyjne, kryminalne i przede wszystkim polityczne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz